Czy herbata ma wpływ na naszą sylwetkę?

herbata-na-odchudzanieJednym z najpopularniejszych trunków jakie pijemy jest właśnie herbata. Obecnie można kupić każdy jej rodzaj i smak. Istnieją nawet specjalne sklepu, które sprzedają wyłącznie liście herbaty i akcesoria do jej przechowywania i parzenia. Natomiast w Japonii istnieje cała kultura podawania tego napoju. Jak wiadomo herbata herbacie nierówna. Właściwie niektórzy nazywają jej wersje smakową w saszetka produktem herbato podobnym. Prawdopodobnie jest w tym wiele prawdy, gdyż to co znajduje się w torebkach takiej herbaty to ścinki po jej pięknych liściach i łodydze. Jeśli mamy ochotę na prawdziwy smak i właściwości tego trunku, należy sięgnąć po całe liście. A taka herbata jak wiadomo co do zasady nie należy do najtańszych.

Jeśli herbata to jaka jest najlepsza?

Jeśli zależy nam na właściwościach herbaty, które wspomagają zrzucanie kilogramów to najlepszym wyborem jest zielona i czerwona herbata a odchudzanie staje się proste. Chociaż przyjmuje się, że ta druga jest lepsza jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu z toksyn.

  1. Czerwona herbata. Badania wykazały, że systematyczne spożywanie tego rodzaju trunku może spowodować utratę nawet 5 kilogramów w ciągu zaledwie 30 dni. Dzieje się dlatego, że silnie wspomaga proces przemiany materii. Dzięki temu szybciej trawi nasz pokarm. Poza tym czerwona herbata jest świetnym antyoksydantem. Usprawnia wydalanie z organizmu toksyn, które często namnażają się właśnie w jelitach. Jeśli jednak dacie się skusić na coś tłustego albo zaliczycie wizytę w burgerowi to czerwona herbata was poratuje. A to wszystko za sprawą właściwości, które wspomagają trawienie.
  2. Zielona herbata. Jest znacznie bardziej popularny niż poprzedniczka, jednak nie każdy ja lubi. Istnieje wiele odmian i sposobów jej parzenia, które przekładają się na smak i właściwości tej herbaty. Dzięki zawartej w niej katechinie można spodziewać się spektakularnych wyników. Niektóre badania mówią o zredukowaniu tkanki tłuszczowej nawet o połowę! Katechiny dla osób z nadwagą są zbawieniem, ponieważ nie dopuszczają do odkładania się komórek tłuszczowych. Ponadto zapobiega wchłanianie się cholesterolu. Jak wiadomo jest on niebezpieczny dla osób z chorobami wieńcowymi. Zielona herbata również wpływa na przyspieszenie procesów metabolicznych.

W jakiej ilości można pić herbatę?

To o czym warto pamiętać – herbaty są moczopędne. Dlatego należy pamiętać o uzupełnianiu płynów, aby się nie odwodnić. W związku z tym zaleca się nie przekraczanie trzech filiżanek dziennie. Jeśli chodzi o zieloną herbatę to jedną porcję można parzyć nawet trzy razy. Poza tym zawsze warto obserwować jak organizm reaguje na takie spożycie takiego napoju.

Dla jednych picie herbaty jest wystarczające, aby utrzymać smukłą sylwetkę. Natomiast inni muszą oprócz tego mieć restrykcyjną dietę i regularnie ćwiczyć. Każdy jest inny, więc nie należy zawsze brać zbyt dosłownie niektórych porad. Natomiast herbatę zieloną czy czerwoną warto pić zawsze. Jest to milion razy lepszy sposób na ugaszenie pragnienia niż smakowa wersja albo słodki napój.

Opublikowano